FAQ

CO TO JEST TECHNOLOGIA VR?


Wirtualna rzeczywistość pozwala na całkowite zanurzenie w przedstawionym świecie. Po założeniu gogli VR obraz ma 360 stopni, to znaczy, że jest widoczny z każdej strony, jak świat rzeczywisty, co pozwala na przedstawienie sytuacji, których normalnie możemy nie doświadczyć np. pożar, zagrożenie życia itp. oraz doświadczyć ich w całkowicie bezpieczny sposób, przez co przygotować się na tego typu zdarzenia w rzeczywistości.
JAKIE URZĄDZENIA SĄ POTRZEBNE?


Główne gogle na które dedykowane są nasze aplikacje to: Oculus Quest i Oculus Quest 2 Możesz je kupić w popularnych sklepach x-kom, morele, Allegro itp.
ILE KOSZTUJE APLIKACJA?


Zobacz cennik
KTO CZUWA NAD MERYTORYKĄ TREŚCI APLIKACJI?


Naszym partnerem merytorycznym, a zarazem współwłaścicielem jest Artur Kamiński, strażak, specjalista ds. bezpieczeństwa i doświadczony trener, kładący nacisk na szkolenia praktyczne. Artur koordynuje zespół specjalistów w których skład wchodzą m.in. specjaliści z CIOP, UDT, PWSZ w Nysie, ratowników i wiele innych osób. Przy każdej aplikacji zazwyczaj pracuje min 5 specjalistów merytorycznych.
CZY ZAPEWNIACIE UAKTUALNIENIA APLIKACJI?


Tak. Kupując od nas wyświetlenia na aplikację VR, Klient otrzymuje darmowe aktualizacje funkcjonalności ale również nowe wersje językowe. Stawiamy na mocny kontakt z odbiorcami, dlatego wsłuchujemy się w sugestie i na bieżąco ulepszamy nasze aplikacje.
CO BADANIA MÓWIĄ O NAUCE W VR?


Istnieje wiele opracowań na temat skuteczności nauki w VR. W jednym z nich wykazano, że szkolenia za pomocą VR niosą za sobą aż 75% zapamiętywalności informacji. Dla porównania: czytanie daje średni wynik 10%.
CZY OPANOWANIE APLIKACJI JEST TRUDNE?


Jest bardzo łatwe, bo wszelkie interakcje wykonuje się intuicyjnie. W goglach Oculus Quest stosujemy śledzenie dłoni, co umożliwia wykonywanie wszystkich czynności w aplikacji za pomocą naszych rąk. Gesty dłoni które wykonujemy w życiu, przenieśliśmy do aplikacji. Oprócz tego na początku aplikacji przewidzieliśmy krótki etap zapoznawczy, który wprowadza w wirtualny świat. Nasze aplikacje były użytkowane przez osoby od 15 do 70 roku życia i każdej osobie przyniosły odrobinę frajdy oraz zwiększyły wiedzę na temat bezpieczeństwa!
CZY MAMY LICENCJE EDUKACYJNĄ DLA SZKÓŁ I JEDNOSTEK NIEKOMERCYJNYCH?


Tak, dla szkół, jednostek straży pożarnej, fundacji i innych organizacji, które prowadzą bezpłatną edukację w zakresie bezpieczeństwa, mamy licencje edukacyjną. Prosimy o kontakt w celu uzyskania większej ilości informacji.